Copernicus Festival 2023: Kosmos
Słowo „kosmos” dla starożytnych Greków oznaczało ład bądź porządek odnajdywany w świecie. My dziś traktujemy je najczęściej jako synonim „wszechświata” – a więc wszystko co istnieje, całą dostępną czasoprzestrzeń, zapoczątkowaną, jak wynika z tzw. modelu standardowego, Wielkim Wybuchem. Od wieków człowiek zastanawiał się, czy dokąd właściwie kosmos sięga i czy ma jakieś granice, jakie prawa nim rządzą, a także jakie miejsce zajmujemy w nim my sami. Dziesiąta edycja Copernicus Festival odbyła się od 23 do 28 maja w Muzeum Inżynierii i Techniki w Krakowie pod hasłem "Kosmos".
Projekt
Słowo „kosmos” dla starożytnych Greków oznaczało ład bądź porządek odnajdywany w świecie. My dziś traktujemy je najczęściej jako synonim „wszechświata” – a więc wszystko co istnieje, całą dostępną czasoprzestrzeń, zapoczątkowaną, jak wynika z tzw. modelu standardowego, Wielkim Wybuchem. Od wieków człowiek zastanawiał się, czy dokąd właściwie kosmos sięga i czy ma jakieś granice, jakie prawa nim rządzą, a także jakie miejsce zajmujemy w nim my sami. Dziesiąta edycja Copernicus Festival odbyła się od 23 do 28 maja w Muzeum Inżynierii i Techniki w Krakowie pod hasłem „Kosmos”. Festiwal uświetnili swoją obecnością m.in. tacy naukowcy jak Bernard Carr, Arie Kruglanski, David Grinspoon i Katrin Amunts.
Kwota dofinansowania: 299 074 zł, grantodawca: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, numer rejestracyjny: SONP/SN/549957/2022.
Więcej informacji i katalog festiwalowy na stronie edycji: https://copernicusfestival.com/?fyear=2023